środa 24 października 2018r.  imieniny: Arety, Marty, Marcina.

<<   Październik   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
    1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

STATYSTYKA
Aktualności

17.10.2016

  "By nie bać się pomagać innym..."


INAUGURACJA SPOTU

Inauguracja akcji  „By nie bać się  pomagać innym…” odbyła się 17 października 2016 r. w Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu.Organizatorzy: koszykarze radomskiej Rosy,  policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu, pielęgniarki i ratownicy medyczni z Radomskiej Stacji Pogotowia  Ratunkowego, strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Radomiu połączyli siły by przypominać, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. W ramach kampanii  powstał specjalny spot, który będzie prezentowany podczas  spotkań w szkołach oraz  przed meczami Rosy. Wszystko po to, aby radomianie zyskali pewność, że udzielając  pierwszej pomocy mogą uratować życie.

Uczestniczący w uroczystości wiceprezydent Jerzy Zawodnik zwracając się do zebranych w  auli powiedział :„ Chcemy żeby jak najwięcej osób potrafiło  udzielić pierwszej pomocy, abyście wiedzieli jak się zachować kiedy zobaczycie wypadek”.

Dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Piotr Kowalski apelował do uczniów aby „nie bali się pomagać ”. Przyznał, że często wezwany do wypadku obserwuje sytuację, w której poszkodowanego otacza grupa świadków i nikt nie udziela pierwszej pomocy.„Namawiam żeby się  nie bać i pomagać ” – mówił Piotr Kowalski.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu podinsp. Jacek Mnich, mówił że „ całe nasze  życie opiera się  na  współdziałaniu, dlatego kiedy możemy pomóc i dać siebie innym powinniśmy wierzyć, że  dobra energia do nas wróci.

Prezes Rosy Przemysław Saczywko, który  jest pomysłodawcą kampanii mówił, że został wychowany w rodzinie, gdzie pomaganie innym jest czymś  naturalnym, dlatego” propagowanie w dzisiejszym społeczeństwie niesienia pomocy jest niezwykle ważne”.

Ratownicy medyczni, którzy przygotowali krótki pokaz udzielania pierwszej pomocy  przekonywali, że to „ nie jest  trudne, a sytuacja w której będziemy musieli komuś pomóc może się zdarzyć wszędzie w domu, w szkole, urzędzie czy na ulicy”.