Sprzęt  ratujący życie  zakupiony z funduszy przekazanych z  budżetu Radomia trafił  do Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu. Wartość dofinansowania  z budżetu Radomia  to 500 tysięcy  zł  brutto. Projekt będzie realizowany do końca 2024 roku.

Dzięki finansowemu wsparciu, Stacja Pogotowia w Radomiu mogła kupić  między innymi nowoczesny  defibrylator, respirator, urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, krzesełko kardiologiczne z systemem płozowym, pompę infuzyjną  i wideolaryngoskop. To pierwsza część  sprzętu, który trafia  do karetek. W najbliższych dniach do radomskiego pogotowia zostaną dostarczone również  min. nosze podbierające,  materac próżniowy, deski ortopedyczne dla dzieci i dorosłych.

Nowy sprzęt będzie bardzo przydatny w codziennej pracy ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy. Dzięki  nowoczesnym urządzeniom zespoły jeżdżące w karetkach  będą  bardziej skuteczne w ratowaniu życia pacjentów.

Zakup nowoczesnego sprzętu dla pogotowia  jest konieczny, ponieważ  ze względu na dużą liczbę realizowanych wyjazdów do pacjentów (około 100 wyjazdów  dziennie w samym Radomiu) ambulanse oraz urządzenia w  karetkach są  silnie eksploatowane i sprzęt  wymaga  częstej wymiany.

Skip to content